معرفی انواع کیفیت فیلم ها

با سلام و خسته نباشید خدمت همه شما بازدیدکننده های عزیز سایت هکس مووی اینجا میخواهیم توضیحی درباره انواع کیفیت فیلم های موجود در سطح اینترنت رو برای شما قرار بدیم.

کیفیت CAM : مشهور به کیفیت پرده ای ، که به وسیله دوربین از روی پرده سینما ضبط شده است.

کیفیت TS : این کیفیت هم پرده ای هست با این تفاوت که با دوربین حرفه ضبط میشه و کیفیت نسبتا بهتری از CAM رو داراست اما باز هم کیفیت قابل قبولی نخواهد بود و شما رو راضی نخواهد کرد!

کیفیت TC : این کیفیت از روی حلقه فیلم سینمایی به صورت دیجیتال ضبط میشود و نسبت به کیفیت های اشاره شده در بالا قابل قبول هستش.

کیفیت DVDSCR : این کیفیت از روی نوار های DVD ضبط میشه و معمولا دارای کیفیت قابل قبولی هست.

کیفیت DVDRip : این کیفیت از روی DVD ریپ میشود و دارای کیفیت عالی هست.

کیفیت Web-Dl : این کیفیت یک درجه از بهترین کیفیت (Bluray) پایینتر هست و دانلود شده یا استریم شده از منابع آنلاین هست.

کیفیت Bluray : این نوع کیفیت بهترین نوع کیفیت در اینترنت و بازار فیلم است و سرور آن دیسک های بلوری است. این نوع کیفیت آخرین کیفیت منتشر شده است و یعنی پس از این کیفیت هیچ کیفیتی منتشر نخواهد شد و چون آخرین نوع کیفیت است ممکن است پس از مدتی طولانی از اکران فیلم عرضه شود. بهتر است بدانید که کیفیت های BRrip ، BDrip همان کیفیت بلوری است که نام های متفاوتی دارد.

کیفیت ها به ترتیب :

CAM -> TS -> TC -> DVDScr -> R6 ->R5 -> DVDRip -> R2 -> R-> WEBRip -> HDrip -> BRrip -> BDRip -> 720p Webrip ->720p HDrip-> 720p Web-dl ->720p Bluray -> 1080p Web-dl -> 1080p Bluray

در آخر توضیحی درباره انواع رزولوشن ها هم براتون آماده کردیم تا راحت بتونید فیلم های موجود را انتخاب و دانلود کنید

1080p: بهترین کیفیت فیلم با این رزولوشن عرضه می شود. این رزولوشن یعنی کیفیت فول اچ دی، که هنوز هیچ کیفیتی نتوانسه جای این نوع کیفیت را بگیرد. عرض و طول این نوع کیفیت 1920px و 1080px می باشد. سرور های این نوع کیفیت هم دیسک های بلوری هستند. این نوع کیفیت ها از حجم بسیار بالایی برخوردار اند.
720p: بعد از کیفیت 1080p این نوع کیفیت بهترین نوع می باشد و عرض و طول آن نیز 1280px و 720px می باشد. به دلیل حجم بسیار بالای رزولوشن 1080p اکثر مردم از این نوع کیفیت استفاده می کنند.
420p: این نوع کیفیت را نمی توان بسیار خوب دانست و کیفیت آن مشابه کیفیت DVD هاست. طول این نوع کیفیت420 می باشد و عرض آن معمولا متغیر است.

موفق و مؤید باشید.

[kkstarratings]

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید